top of page

Üretim Sanayi

Üretim Sanayi

ISO Entegre Yönetim Sistemi (ISO 9001, 14001, 45001) ve Responsible Jewellery Council (RJC) Belgelendirme Eğitimi

KÜRESEL ZİNCİR MARKALARIN TEDARİK ZİNCİRİNE KATILMAK- SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK


Rekabette üstün konumu yakalamak ve sürekliliğini sağlamak isteyen işletmeler her geçen gün farklı yöntemlerle hayatta kalmanın ve büyümenin yolunu aramaktadırlar. Müchever sektörü küresel arenada üstün konumlarını devam ettirmek için  küresel zincir markalar ile çalışmak istemektedir. Büyürken işlerin karmaşıklaşması, organizasyonyapısının hantallaşması, çalışanların iş tanım ve analizlerinin belirsizliğive küresel sürdürülebilirlik standartlara uygunsuzluk gibi bir çok sorunlarla karşılaşılabilir. Bu problemlerin üstesinden gelmek sürdürülebilirlik eğitim ve belgelendirmeleri ile oldukça kolay. uygulanan sistemler ile düşük maliyetinin yanı sıra, kısa vade de şirketlerin karlılığını artırmakta, uzun vade de ise küresel başarı ve prestij elde etmelerini sağlamaktadır.


Türkiyede kuruluşlar ve şirketler sürdürülebilir hale gelmek için ilk adımlarını atmak istemekte, ancak nereden başlayacağı konusunda bir fikri olmayan şirketler. basit bir internet araması ie bilgi edinmek isterlerken, ezici ve korkutucu bir bilgi tsunamisini açığa çıkarabilir; Çok geçmeden, kolayca jargon, kısaltmalar ve karmaşık verilerin akıntısına kapılabilir! Şimdi, "kulağa çok iş gibi geliyor" veya "Ben sadece küçük bir şirketim, bunun için kaynaklarım yok" veya hatta belki "Bir milyon bir tane daha şeyim var" diye düşünüyor olabilirsiniz. yapmak; ve bir denetimin ek ağırlığına ihtiyacım yok! Bunların hepsi, üyelerin gereksinimlerimizi ilk okuduklarında sahip oldukları çok yaygın endişelerdir, ancak yalnız değildirler.


Tüm düşündüklerinizi unutunuz ve bir uzmana danışınız. Amerika ve Avrupa satışlarını direk etkiliyecek. Diger kıtalarda da yönetim karlılığınızı artıracak bu üyelik ve belgelerin uygulama maliyelerin yüksek olmadığını öngöreceksinizdir. Yapılması gerekenler arasında en önemlisi, belge sonrası devamlılığının yönetim tarafından sürdürülebilirliğin desteklenmesi ve devamının sağlanmasıdır. Sürekli gelişim için sizleri destekliyoruz.


Entegre Yönetim Sistemleri’nin temelini Kalite, Çevre ve İş Güvenliği Yönetim Sistemleri oluşturur. 

  • Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001:2015)

  • Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001:2015) 

  • İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 45001:2018) 

Bu standartları aynı zamanda bütün dünyada ortak bir dil olarak kullanılan Entegre Yönetim Sistemleri standartlarıdır. Kuruluşların uzun dönemdeki performansı, Entegre Yönetim Sistemleri temelinin doğru atılıp atılmadığına doğrudan bağlıdır.  


 Entegre Yönetim Sisteminin kuruluşunuza getirdiği avantajlar;


Zincir müchever markaların tedarikçi kayıt listelerinin olmazsa olmazıdır. Bir çok denetimden muaf yada denetimlerinin başarılı geçmesini sağlayan uygulama olmanın dışında şirketinizin kurumsallaşması ve karlılığı artıran bir sistemdir. Kalitesizlik maliyetinizi azaltır. Mükerrer iş gücü ve yükünü azaltır. Kişilere bağımlılık azalır.Verimliliğinizi ve etkinliğinizi arttırır. Denetimlerle ilişkili maliyetleri azaltır. Bir bütün olarak kurum için sürekli iyileştirme sağlar. Tüm kurumun açık ve düzgün görüntüsüne tepeden bakılabilir. Çoğaltmayı, bürokrasiyi azaltır ve kaynakları optimize eder. İç ve dış iletişimi geliştirir.


Responsible Jewellery Council (RJC) Üyelik ve Sertifikasyonu. Kuruluşunuza getirdiği avantajlar;


2005 yılında 14 büyük endüstri oyuncusu tarafından kurulan RJC, bugün 1.650'den fazla üyeye ulaştı. Sertifika sahibleri şu anda dünyanın 164 milyar $'lık mücevher pazarının yaklaşık 100 milyar $'ını kapsıyor.

RJC, mücevherat endüstrisi için dünyanın önde gelen sürdürülebilirlik standartlarını belirleyen lider kuruluşudur. Misyonu, şirketlerin iş stratejilerinin tam kalbinde yer alan sürdürülebilir ve sorumlu iş uygulamaları oluşturmalarına ve uygulamalarına yardımcı olmaktır.

RJC’ un kuruluş amacı bir işletmenin sürdürülebilirlik yolculuğunda nerede olduğuna bakmak ve konuşarak değil, küresel standartlara bağlı somut eylemlerle daha sorumlu hale gelmesine yardımcı olacak pratik rehberlik ve eğitim sağlamaktır.

ü RJC üyelik ve sertifikasının kuruluşunuza kazandırdığı avantajlar;

Küresel sorumlu farkındalığınızın ve sürdürülebilir uygulamalarınızın göstergesi olan RJC belgesi, Üyesi olduğu bir çok zincir markalarının sizden güven ile satin alma işlemi yapabileceği bir kuruluş olduğunuzu göstermekdedir.


Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçiniz.  info@nurcert.compsmswg-report.jpg

Related Insights

bottom of page