top of page

insights

İstanbul Jewelry Show RJC Destekçisi Oldu

By

İstanbul Jewelry Show, Responsible Jewellery Council (RJC) destekçisi olarak onlarca küresel dev kuruluşların arasına katıldı. İstanbul Jewelry Show, RJC yöneticilerini Türkiye'ye davet etti.

Mücevherat ve saat endüstrisi için dünyanın önde gelen sürdürülebilirlik standartlarını belirleyen kuruluşu olan Sorumlu Mücevherat Konseyi (RJC), dünyanın en büyük beş uluslararası mücevherat etkinliğinden biri olan Istanbul Jewelry Show'u resmi destekçi olarak karşıladı. RJC'nin destekçileri, RJC ve faaliyetleri hakkındaki bilgileri ilgili bağlantı noktalarına yayarak RJC'nin erişimini genişletme konusunda çok önemli bir rol oynamaktadır.  RJC İcra Direktörü Melanie Grant, "RJC ve Istanbul Jewelry Show arasındaki güçlü ortaklığın, mücevherat ve saat tedarik zincirinde sürdürülebilir kalkınmayı ve sorumlu iş uygulamalarını teşvik etmeye yönelik karşılıklı çabalarımıza katma değer getireceğinden eminim" dedi.  

Bir destekçi olarak İstanbul Jewelry Show, RJC'ye aşağıdaki ayni katkıları yapmayı taahhüt eder:

  • Kurumsal sosyal sorumluluğa olan bağlılığınızı güçlü bir şekilde göstererek sektörde liderlik pozisyonu alın.

  • Yıl boyunca sektör etkinliklerinde konuşma fırsatları sağlayın.

  • Türk sektörüne hedefli destek.

  • RJC Uygulama Kuralları Standardı (COP), Gözetim Zinciri Standardı (COC) ve ilgili öz değerlendirmelerin Türkçe'ye çevirisi.

İstanbul Jewelry Show, RJC Destekçisi olarak Surat Jewellery Manufacturers Association (SJMA), Multi Commodities Exchange of India, Jewellery Arabia (JA),  BSE India Ltd, European Federation of Jewellery, Polished Prices.com, L’Orafo Italiano, Mulberry Publications – Jewellery, JCK Events, International Jewellery London (IJL), IDEX Online, Compagnie Financière Richemont SA, Collection Pan-Arab Luxury Magazine, Baselworld and ABN AMRO Bank – International dahil olmak üzere bir dizi önemli destekçi arasına katıldı. 


RJC Destekçilerinin, RJC'nin Ticari Üyelerinin aksine mücevher tedarik zincirine doğrudan katılmadıkları için RJC sertifikasyonundan geçmeleri gerekli değildir.

bottom of page